Šok u Španjolskoj: Atletico pao kod Las Palmasa uz sjajnog Horkaša

Sport

Objavljeno: 19.04.2025 23:01

Autor: Siniša Janušić /Radio105/Hina Foto: Unión Deportiva

U posljednjem subotnjem dvoboju 32. kola španjolske La Lige nogometaši Las Palmasa su na domaćem terenu pobijedili madridski Atletico 1-0.

Cijelu utakmicu dobro je domaću mrežu čuvao hrvatski vratar Dinko Horkaš, a Las Palmas je prvo izdržao gostujuće nalete, a potom je zabio pobjednički pogodak u 93. minuti. Strijelac je bio Javi Munoz nakon velike gužve u gostujućem šesnaestercu i vrlo slabe reakcije madridske obrane.

Atletico sve teže prati ritam vodećeg dvojca Barcelone i Reala, sada Atletico ima čak deset bodova manje od vodeće Barcelone. Las Palmas je preskočio Alaves i sada je na 17. mjestu ljestvice.

Nogometaši Mallorce i Leganesa odigrali su utakmicu bez golova ove subote. Bila je to tvrda utakmica u kojoj je Mallorca ostavila nešto bolji dojam, ali nije uspjela slomiti čvrstog suparnika. Iako su izbjegli poraz nogometaši Leganesa su nastavili sa slabim rezultatima u posljednje vrijeme. U zadnjih šest utakmica imaju dva remija i četiri poraza.

Mallorca je sedma na ljestvici, a Leganes i dalje u opasnoj zoni na pretposljednjem mjestu.

Nogometaši Barcelone su bili pred domaćim porazom u 32. kolu, ali su na kraju pobijedili Celtu 4-3 golom iz jedanaesterca u 98. minuti. Barcelona se time učvrstila na prvom mjestu ljestvice. Uz utakmicu više ima i sedam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani madridski Real. Celta je osma na ljestvici, a ove subote uzalud su klubu iz Viga ostala čak tri pogotka Borje Iglesiasa.

Već u 12. minuti Barcelona je povela vrlo lijepim pogotkom Ferrana Torresa koji je precizno potegnuo s vrha šesnaesterca. Da će Barcelona imati problema protiv kluba iz Viga pokazalo se samo tri minute kasnije kada je Borja Iglesias pogodio za 1-1.

Pogodaka u prvom dijelu više nije bilo, a onda je novu eksploziju Borja Iglesias imao u uvodnom dijelu drugog poluvremena. Zabio je dva pogotka, u 52. i 62. minuti, za potpuni muk domaćih navijača. Barcelona se uspjela vrlo brzo vratiti u igri. Dani Olmo je u 64. smanjio na 2-3, dok je već u 68. bilo 3-3 kada je glavom pogodio Raphinha.

Sve do sudačke nadoknade semafor je pokazivao 3-3, a onda je prekršaj na Olmu u gostujućem šesnaestercu okarakteriziran kao jedanaesterac. S bijele točke je miran i precizan bio Raphinha za veliko slavlje Barcelone od 4-3.

U prvom subotnjem susretu 32. kola nije bilo pobjednika, nogometaši Rayo Vallecana i Valencije su odigrali 1-1 u Madridu. Rayo Vallecano je poveo na samom kraju prvog poluvremena, a vlastitu mrežu tada je pogodio Tarrega. Do 75. minute domaći sastav je vodio, a tada je Sadiq spretno i sretno pogodio za izjednačenje. Prvo je Sadiq pogodio vratnicu, a lopta mu se odbila te je sjedeći na travi nogom ugurao loptu u mrežu za bod svoje momčadi.

Do kraja je Valencia bila bolja te je bila bliže uzeti preostala dva boda, no gosti nisu iskoristili dvije dobre prilike.

Nedjeljni parovi su Valladolid – Osasuna, Villarreal – Real Sociedad, Sevilla – Alaves i Real Madrid – Athletic, dok će kolo biti zaključeno u ponedjeljak utakmicom Girona – Betis.

La Liga, 32. kolo:

Las Palmas – Atletico Madrid 1-0 (Javi Munoz 90+3)

Mallorca – Leganes 0-0

Barcelona – Celta 4-3 (Ferran Torres 12, Olmo 64, Raphinha 68, 90+8-11m / Borja Iglesias 15, 52, 62)

Rayo Vallecano – Valencia 1-1 (Tarrega 45-ag / Sadiq 75)

Petak:

Espanyol – Getafe 1-0 (Kumbulla 39)