Profesorice Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec usavršavale se u Valenciji

Piše: Siniša Janušić /Radio105 Foto: Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec

09.07.2026.

Profesorice Gimnazije Josipa Slavenskog ČakovecŽaklin Lukša, Melita Sambolek i Tamara Srnec – početkom lipnja sudjelovale su u aktivnosti job shadowinga u školi ICE Campanar u španjolskoj Valenciji, u sklopu Erasmus+ akreditacije.

Boravak u Španjolskoj bio je prilika za upoznavanje španjolskog obrazovnog sustava, razmjenu iskustava s kolegama iz inozemstva te stjecanje novih znanja koja će doprinijeti daljnjem razvoju nastave u čakovečkoj gimnaziji.

Erasmus+ donio nova iskustva i primjere dobre prakse

Tijekom stručnog usavršavanja profesorice su prisustvovale nastavi različitih predmeta, promatrale suvremene nastavne metode te upoznale načine rada s učenicima u svakodnevnom školskom okruženju.

S kolegama domaćinima razmijenile su iskustva i primjere dobre prakse te razgovarale o organizaciji nastave, školskom životu i izazovima s kojima se suočava moderno obrazovanje.

Fokus na digitalne alate i aktivno učenje

Poseban naglasak tijekom boravka stavljen je na suvremene metode poučavanja, primjenu digitalnih alata u nastavi te poticanje aktivnog sudjelovanja učenika u procesu učenja.

Profesorice su također imale priliku upoznati organizaciju izvannastavnih aktivnosti i modele suradnje škole s lokalnom zajednicom, što predstavlja važan dio obrazovnog sustava u Valenciji.

Nova znanja stižu u učionice Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec

Iz Valencije su se profesorice vratile s brojnim novim iskustvima, korisnim stručnim spoznajama i inspiracijom koju će primijeniti u svom radu s učenicima.

Sudjelovanje u Erasmus+ programu još je jednom potvrdilo važnost međunarodne suradnje, razmjene iskustava i cjeloživotnog usavršavanja nastavnika s ciljem podizanja kvalitete obrazovanja.