Karate klub Globus Čakovec-Mala Subotica najuspješniji karate klub u Hrvatskoj | Glas sjevera - Radio 105

Karate klub Globus Čakovec-Mala Subotica najuspješniji karate klub u Hrvatskoj

Sport

Objavljeno: 11.05.2026 15:59

Autor: Siniša Janušić /Radio105 Foto: KK Globus

Na Prvenstvu Hrvatske za kadete, juniore i mlađe seniore u borbama, održanom proteklog vikenda u Ivanjoj Reci, natjecatelji Karate kluba Globus Čakovec-Mala Subotica ostvarili su povijesni uspjeh. Osvojivši ukupno 13 medalja, od čega četiri zlatne, tri srebrne i šest brončanih, Globus je službeno proglašen najuspješnijim klubom natjecanja. U iznimno jakoj konkurenciji s više od 300 natjecatelja iz 60 klubova diljem države Hrvatska, karatisti Globusa još su jednom potvrdili dominaciju na domaćoj sceni tijekom svibnja 2026. godine.

Četiri naslova državnih prvaka i obrana titula

Među najistaknutijim pojedincima bio je Sven Strahija, koji je impresivnom finalnom pobjedom od 6-0 obranio prošlogodišnji naslov prvaka Hrvatske u kategoriji mlađih seniora do 75 kg. Naslov je obranio i Petar Slukić, koji je nastavio pobjednički niz u juniorskoj kategoriji do 68 kg. Posebno uvjerljiv bio je Ervin Šoltić, koji je nakon lanjskog kadetskog zlata postao juniorski prvak u kategoriji iznad 76 kg, dominirajući kroz četiri borbe bez ijednog izgubljenog boda. Veliki iskorak napravila je i Laura Strahija, koja se nakon lanjskog srebra popela na najviše postolje i postala državna prvakinja u juniorskoj kategoriji do 66 kg.

Srebrna i brončana odličja za međimurske karatiste

Osim zlatnih medalja, klub se okitio i brojnim drugim odličjima koja su doprinijela tituli najboljeg kluba. Viceprvaci države postali su Petar Filipović u kadetima iznad 70 kg, Tesa Balog u kadetkinjama do 61 kg te Paulina Magdalenić u konkurenciji juniorki do 59 kg. Brončana odličja izborili su Tino Panić, Marin Vuđan i Aida Trstenjak, dok je Paulina Magdalenić svojoj kolekciji dodala i mlađeseniorsku broncu. Laura Strahija također je uz juniorsko zlato osvojila i brončanu medalju u mlađeseniorskom uzrastu, čime je dodatno potvrdila svoju svestranost i kvalitetu.

Vrhunski trenerski rad i sportska izvrsnost u 2026. godini

Natjecatelje su do ovih vrhunskih postignuća vodili treneri Dejan Slukić i Kristian Topličanec, čiji je predani rad s mladim sportašima rezultirao ovakvim ekipnim trijumfom. Na prvenstvu je nastupio i David Bermanec, koji je unatoč dobroj borbi ovoga puta ostao bez plasmana zbog nedostatka sportske sreće. Ovim rezultatima Karate klub Globus nastavlja biti rasadnik vrhunskih talenata i uzor u razvoju borilačkog sporta, osiguravajući državi Hrvatska nove generacije vrhunskih sportaša spremnih za međunarodna natjecanja.