U utakmici 33. kola SuperSport HNL-a, Dinamo je na gostovanju pobijedio Goricu rezultatom 1:2. Iako susret nije imao prevelik rezultatski značaj — budući da je Dinamo već osigurao naslov prvaka, a Gorica opstanak — gledatelji su u Velikoj Gorici vidjeli sadržajnu utakmicu koju je odlučio Monsef Bakrar u samoj završnici.
Sjajan ulazak u utakmicu i ekspresan odgovor domaćina
Dinamo je poveo već u petoj minuti. Arber Hoxha je primio loptu od Mišića na lijevoj strani, majstorski se sjurio prema sredini i preciznim udarcem desnom nogom pogodio suprotni kut nemoćnog Matijaša za 0:1.
Ipak, slavlje Modrih nije dugo trajalo. U 12. minuti, nakon ubačaja iz kuta, Ante Kavelj je proslijedio loptu do Jurice Pršira, koji iz blizine pogađa za izjednačenje. Dominik Livaković je bio na lopti, ali udarac je bio preblizu da bi ga uspio zaustaviti prije gol-linije.
Pehi za Modre i čudesni Livaković
Drugo poluvrijeme donijelo je manje izrazitih prilika, ali i loše vijesti za zagrebačku momčad. Jedan od najpouzdanijih braniča, Scott McKenna, morao je napustiti igru u 60. minuti zbog ozljede, a zamijenio ga je Sergi Dominguez.
Gorica je u samom finišu mogla do potpunog preokreta. U 89. minuti Domagoj Pavičić našao se u stopostotnoj prilici, no Dominik Livaković je čudesnom reakcijom spasio Dinamo.
Majstorija Bakrara za kraj
Kada se činilo da će utakmica završiti podjelom bodova, na scenu je stupio Monsef Bakrar. Alžirski napadač primio je loptu na oko 25 metara od gola, okrenuo se i snažnim, prizemnim udarcem pogodio mrežu za konačnih 1:2.
Do kraja prvenstva ostala su još tri kola, a Dinamo nastavlja svoj pobjednički niz, dok Gorica unatoč dobrom otporu ostaje bez bodova u ovom kolu.


