Udruga žena „Zlatne ruke“ Čakovec, koja već dugi niz godina ustrajno i s velikom ljubavlju djeluje na očuvanju međimurske tradicije, običaja i kulturne baštine, priprema novu zanimljivu manifestaciju. Kroz brojne dosadašnje kreativne i edukativne radionice – od heklanja i šivanja pa sve do izrade tradicionalnih pisanica – članice ove vrijedne Udruge uspješno prenose znanja i vještine novim generacijama, njegujući bogatstvo tradicijskog stvaralaštva međimurskoga kraja.
Ovoga puta, Udruga organizira posebnu i nadasve mirisnu radionicu pod nazivom „Kruh iz krušne peći na starinski način“.
Radionica će se održati u četvrtak, 21. svibnja 2026. godine, s početkom u 14:00 sati u Čakovcu, na adresi Ulica Zvonka Milkovića 13.
Cilj ove jedinstvene radionice je svim sudionicima iz prve ruke približiti tradicionalni način pripreme i pečenja kruha kakav se nekada svakodnevno pripremao u međimurskim domaćinstvima. Uz miris svježe pečenog domaćeg kruha, poseban naglasak bit će stavljen na očuvanje autentičnih običaja, zaboravljenih receptura i domaće gastronomije koja čini neizostavan dio međimurskog identiteta.

