Mali šetači u velikoj avanturi: Vrtićarci iz „Zvončića“ uživali u Majuškom španceranju! | Glas sjevera - Radio 105

Mali šetači u velikoj avanturi: Vrtićarci iz „Zvončića“ uživali u Majuškom španceranju!

Društvo, Nedelišće

Objavljeno: 14.05.2026 11:43

Autor: Ana-Marija Cmrečnjak /Radio105/Općina Nedelišće Foto:Općina Nedelišće

Najstariji polaznici Dječjeg vrtića Zvončić, iz skupina Sunčeka, Pingvini, Ovčice i Leptirići, te njihovi prijatelji iz skupine Lavići iz područnog odjela Lastavica, i ove su godine uspješno odradili tradicionalno „Majuško španceranje“. Ovu omiljenu proljetnu manifestaciju s puno truda i ljubavi organizira Udruga žena Slakovec.

Uz pregršt smijeha i veselja, mališani su prošetali slakovskom šumom, zelenim livadama i poljima. Tijekom ove male ekspedicije prelazili su preko drvenih mostića, promatrali lokalno jezero te uživo učili o promjenama u prirodi. Mali šetači su s velikim zanimanjem prepoznavali proljetno cvijeće i drveće, promatrali sitne šumske životinjice te uživali u opuštajućem cvrkutu ptica i žuboru potoka.

Nakon što su na svježem zraku napunili baterije za nove vrtićke pustolovine, na cilju ih je dočekalo najslađe iznenađenje. Vrijedne članice Udruge žena Slakovec za sve su male istraživače pripremile zasluženu okrjepu – fine domaće kolače koji su savršeno zaokružili ovaj predivan dan u prirodi.