Teniski klub Franjo Punčec domaćin turnira: Malner i Horvatin okrunjeni prvacima Međimurja U14

Sport

Objavljeno: 07.07.2025 13:48

Autor: Siniša Janušić /Radio105 Foto: TK Punčec

Proteklog vikenda, Teniski klub Franjo Punčec bio je domaćin Otvorenog prvenstva Međimurja za uzrast do 14 godina, turnira koji je okupio mlade nade hrvatskog tenisa u sklopu kalendara Hrvatskog teniskog saveza. Uzbudljivi mečevi i sportska borba obilježili su ovaj događaj, a na kraju su se na pobjedničkom postolju našli Nela Malner u ženskoj te Jakov Horvatin u muškoj konkurenciji.

Nela Malner dominirala u ženskom finalu

U ženskom finalu, domaća tenisačica Nela Malner iz TK Franjo Punčec pokazala je iznimnu formu i dominaciju. Protiv Monike Gerbus iz TK Varteks, Malner je odigrala besprijekoran meč, osiguravši pobjedu s uvjerljivih 4:0, 4:0. Ovom pobjedom, Nela je potvrdila svoj status jedne od najperspektivnijih igračica u svojoj kategoriji.

Jakov Horvatin slavio u napetom muškom finalu

Muško finale ponudilo je pravi triler i borbu do posljednjeg poena. Snage su odmjerili Jakov Horvatin iz TK Varaždin 1181 i Adam Markovica iz TK Đurđevac. Nakon što je prvi set pripao Markovici s tijesnih 4:3, Horvatin je uzvratio u drugom setu s 4:2, što je meč odvelo u odlučujući tie-break. U dramatičnom raspletu, mladi Varaždinac Jakov Horvatin bio je smireniji i koncentriraniji, te je slavio s 10-3, čime je osvojio naslov prvaka Međimurja.

Čestitamo svim natjecateljima na fer igri i prikazanom tenisu, a posebno pobjednicima Neli Malner i Jakovu Horvatinu! Želimo im puno uspjeha u daljnjoj teniskoj karijeri.