Čakovec je danas, 22. ožujka 2025., bio domaćin još jednog tradicionalnog Proljetnog krosa, sportskog događaja koji je i ove godine okupio brojne sudionike svih uzrasta. Sunčano vrijeme i proljetno ozračje dodatno su pridonijeli pozitivnoj atmosferi na ovom sportskom događaju.
Proljetni kros je događaj koji promiče zdrav način života i sportsku aktivnost, a sudjelovati su mogli svi – od najmlađih polaznika vrtića, preko osnovnoškolaca, srednjoškolaca, pa sve do studenata i rekreativaca. Staze su bile prilagođene različitim uzrastima i razinama fizičke spremnosti, što je omogućilo svima da se okušaju u trčanju i uživaju u sportskom danu. Atmosfera na krosu bila je iznimno pozitivna i motivirajuća. Sudionici su se međusobno bodrili, a navijači su s tribina pružali glasnu podršku. Osim sportskog nadmetanja, Proljetni kros je bio i prilika za druženje i zabavu.
Najuspješniji trkači, čiji ćemo popis objaviti naknadno, u svakoj kategoriji nagrađeni su medaljama i priznanjima, no pehar je dobila i najbolja škola, a to je bila 2.Osnovna škola Čakovec. Organizatori Proljetnog krosa, Atletski klub Međimurje, Grad Čakovec i brojni volonteri, odradili su sjajan posao u pripremi i provedbi ovog događaja. Zahvaljujući njihovom trudu, sve je proteklo u najboljem redu.
Proljetni kros u Čakovcu još je jednom potvrdio svoju važnost kao sportski događaj koji promiče zdrav život i okuplja ljude svih uzrasta. Radujemo se sljedećem izdanju i novim sportskim uspjesima!


