Nogometaši West Hama uvjerljivo su otvorili 23. kolo engleske Premier lige, svladavši na svom terenu Sunderland rezultatom 3-1. Domaćin je pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu, kada je agresivnom igrom stvorio nedostižnu prednost od tri pogotka.
Mrežu gostiju načeo je Summerville u 14. minuti preciznim udarcem glavom, da bi u 28. minuti Bowen s bijele točke povisio na 2-0. Točku na i sjajnog prvog dijela stavio je Fernandes u 43. minuti, postigavši pogodak snažnim udarcem s 25 metara. U drugom poluvremenu West Ham je smanjio intenzitet igre, što je Sunderland iskoristio u 66. minuti preko Brobbeya za konačnih 3-1.
Unatoč osvojena tri boda, West Ham se i dalje nalazi u opasnoj zoni na 18. mjestu ljestvice, dok je Sunderland zadržao devetu poziciju. Kolo se nastavlja u nedjelju s nekoliko atraktivnih dvoboja, od kojih se najviše ističe veliki derbi između Arsenala i Manchester Uniteda, a završit će u ponedjeljak utakmicom Evertona i Leedsa.


