Senzacija u Vinkovcima! Vukovar 91 do povijesne pobjede nad prvakom Rijekom

Sport

Objavljeno: 22.09.2025 20:01

Autor: Siniša Janušić /Radio105/Hina Foto: HNK Vukovar 1991

U pravoj nogometnoj drami 7. kola HNL-a, Vukovar 91 je na svom terenu u Vinkovcima priredio senzaciju i s 3-2 svladao aktualnog prvaka, Rijeku. Ova pobjeda ima povijesni značaj jer je to prva pobjeda Vukovara u elitnom rangu hrvatskog nogometa.

Utakmica, koja je suprotstavila dvije posljednjeplasirane momčadi, ponudila je sve što nogomet čini zanimljivim: preokrete, pogotke, kaznene udarce i neizvjesnost do posljednje sekunde.

Vukovarska upornost protiv riječke (ne)efikasnosti

Rijeka je u susret ušla dominantno, a početni pritisak donio je rezultat u 17. minuti. Nakon VAR provjere dosuđen je jedanaesterac, a siguran realizator bio je Toni Fruk. No, vodstvo “Riječana” trajalo je kratko. Samo tri minute kasnije, bivši igrač Rijeke Jakov Puljić atraktivnim pogotkom petom na dodavanje Banovca poravnava rezultat.

Rijeka je ponovno preuzela inicijativu, a u 43. minuti branič Ante Oreč vraća vodstvo gostima na asistenciju Fruka, donijevši Riječanima prednost od 2-1 na poluvremenu.

No, u drugom poluvremenu svjedočili smo vukovarskom preokretu. Jakov Puljić, ponovno u glavnoj ulozi, u 56. minuti postiže svoj drugi pogodak na asistenciju Vite Čaića, poravnavši na 2-2. Ključni trenutak dogodio se u 68. minuti kada je dosuđen drugi penal na utakmici, ovaj put za Vukovar. Hladnokrvni Kolumbijac Robin Gonzalez pogađa za konačnih 3-2 i donosi veliko slavlje na tribinama.

Rijeka je do kraja susreta pokušavala doći do izjednačenja, ali udarci Fruka i Ndockyta nisu pronašli put do mreže. S druge strane, Vukovarci su se hrabro i organizirano branili, iskoristivši svoje prilike i kaznivši obrambene pogreške Riječana.

Ovom pobjedom, Vukovar 91 penje se na pet bodova, dok Rijeka ostaje na šest. Na vrhu ljestvice vodi Dinamo sa 16 bodova, dok Hajduk ima 13.

Vukovarska pobjeda svakako je najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone i pokazatelj da u HNL-u nema lakih bodova, čak ni za aktualnog prvaka.

Rezultati 7. kola HNL-a:

  • Gorica – Slaven Belupo 2-1
  • Istra 1961 – Osijek 2-1
  • Lokomotiva – Varaždin 1-0
  • Hajduk – Dinamo 0-2
  • Vukovar 1991 – Rijeka 3-2