Raskošna priredba povodom Dana škole u Murskom Središću | Glas sjevera - Radio 105

Raskošna priredba povodom Dana škole u Murskom Središću

Društvo, Mursko Središće, Vijesti

Objavljeno: 23.05.2026 11:48

Autor: Karmen Živčec /Radio105/OŠ Mursko Središće Foto: OŠ Mursko Središće

Osnovna škola Mursko Središće svečano je i uz pregršt veselja proslavila svoj Dan škole velikom kulturnom i zabavnom priredbom održanom 21. svibnja. Školskom dvoranom i pozornicom odjekivali su smijeh, pjesma i glumački aplauzi, a bogat i raznovrstan program okupio je brojne učenike, učitelje, roditelje i goste koji su došli podržati rad ove uspješne odgojno-obrazovne ustanove.

Glavne i najsjajnije zvijezde ovogodišnje svečanosti bili su učenici prvog A i prvog B razreda, koji su svojim šarmom i hrabrošću potpuno osvojili publiku. Najmlađi školarci pripremili su vesele recitacije, simpatičan igrokaz i razigranu pjesmu, a za njihov besprijekoran i simpatičan debitantski nastup zaslužne su njihove mentorice, učiteljice Sanja Vebarić i Sara Barat Karlovčec. Prvašićima su na pozornici veliku podršku pružili stariji kolege iz trećeg A i trećeg B razreda. Trećaši su se pokazali kao pravi mali profesionalci s već zavidnim brojem javnih nastupa iza sebe, a za scenu su ih stručno vodile i pripremile učiteljice Aleksandra Novak i Gabrijela Purić.

Izvrsni gosti i talentirani solisti uveličali školsku proslavu

Veliko oduševljenje izazvao je i izlazak na veliku scenu učenika Područne škole Hlapičina, koji su pod vodstvom učiteljice Martine Horvat pokazali iznimnu glumačku i scensku zrelost te se odlično snašli pred punim gledalištem. Proslavu su svojim dinamičnim koreografijama dodatno podignule gošće programa — uvijek atraktivne domaće Mažoretkinje te razigrane male plesačice iz poznate dječje folklorne skupine Zvirek, koje su donijele dašak međimurske tradicije.

Za profinjene glazbene trenutke tijekom večeri pobrinule su se talentirane učenice glazbene škole Lana Strnad i Franka Živko, čije su instrumentalne izvedbe uveličale cjelokupnu svečanost i zaradile gromoglasan pljesak prisutnih. Kroz cijeli ovaj šaroliki i dinamičan program publiku je iznimno šarmantno i elokventno vodio uigrani voditeljski duet Ana Malović i Jurica Medvar, koje u njihovim prvim službenim voditeljskim koracima svesrdno podupire i usmjerava učiteljica Sonja Vršić.

Tamburaši, zbor i likovna kulisa za pamćenje

Posebno iznenađenje večeri priredili su školski tamburaši i članovi pjevačkog zbora. Oni su pod kreativnim vodstvom učitelja Ivice Majsana, uz svoje već dobro poznate vrhunske vokalne i instrumentalne vještine, pred publikom hrabro pokazali i zavidno plesno umijeće, što je dodatno podignulo atmosferu u dvorani. Kako bi sve izgledalo na visokom estetskom nivou, pobrinula se učiteljica likovne kulture Biserka Hren, koja je osmislila i s učenicima izradila prekrasnu vizualnu kulisu i scenski dekor dvorane.

Iz Uprave Osnovne škole Mursko Središće javno su uputili veliko i toplo hvala svim učenicima, učiteljima, tehničkom osoblju i roditeljima koji su na bilo koji način nesebično pomogli u uspješnoj realizaciji ovogodišnjeg Dana škole. Poručili su svima da do sljedeće godine i novih kreativnih susreta uživaju u bogatoj fotogaleriji koja je trajni dokument ovog prekrasnog školskog zajedništva.