Premier liga: Aston Villa srušila Tottenham i skočila na četvrto mjesto u lovu na Ligu prvaka

Sport

Objavljeno: 16.05.2025 22:47

Autor: Mateja Drk /Radio 105/Hina/foto:X

U prvom susretu pretposljednjeg, 37. kola engleske Premier lige, nogometaši Aston Ville ostvarili su iznimno važnu pobjedu svladavši na domaćem terenu Tottenham s 2-0. Ova pobjeda izravno je uključila Aston Villu u intenzivnu borbu za plasman u Ligu prvaka, dok su gosti iz Londona, čini se, većim dijelom susreta bili mislima na nadolazeće finale Europske lige.

Tottenham je ovaj dvoboj odigrao s jasnim fokusom na 21. svibnja i finale Europske lige u Bilbauu, gdje će se sučeliti s Manchester Unitedom. S druge strane, Aston Villi su bodovi bili imperativ u nastavku lova na pozicije koje vode u elitno europsko natjecanje.

Domaćin je dominirao od početka utakmice na Villa Parku, a suparnika je slomio golovima u drugom poluvremenu. Prvi pogodak postigao je Ezri Konsa u 59. minuti, glavom nakon kornera, dovevši Aston Villu u vodstvo 1-0. Pobjedu je potvrdio Boubacar Kamara u 73. minuti, preciznim udarcem s vrha šesnaesterca za konačnih 2-0.

Ovom pobjedom, Aston Villa je privremeno skočila na četvrto mjesto ljestvice Premier lige, čime je dodatno zaoštrila borbu za mjesta koja osiguravaju Ligu prvaka. Tottenham je, pak, ostao na 17. poziciji, prilično siguran od ispadanja, ali daleko od europskih pozicija kroz prvenstvo, što dodatno objašnjava njihov fokus na europsko finale.

Predstojeći raspored 37. kola uključuje nekoliko zanimljivih dvoboja. U nedjelju su na rasporedu Everton – Southampton, West Ham – Nottingham Forest, Brentford – Fulham, Leicester – Ipswich i Arsenal – Newcastle. U ponedjeljak će snage odmjeriti Brighton i Liverpool, dok će posljednje utakmice, koje su zapravo zaostali susreti 36. kola, u utorak odigrati Crystal Palace – Wolverhampton i Manchester City – Bournemouth