Hajduk je ostao prvi na ljestvici, ali sada ima samo bod više od Dinama koji je ranije svladao Varaždin na domaćem terenu 3-1. Rijeka je upisala tek četvrtu ligašku pobjedu ove sezone koja ju je dovela na šesto mjesto ljestvice.

Rijeka je odmah na startu dvoboja došla do prednosti. Nakon akcije Gojak-Devetak lopta je došla do Fruka koji je iz blizine glavom pogodio za 1-0. Imala je potom domaća momčad još nekoliko opasnih izleta prema suparničkim vratima, dok je Hajduk savršenu šansu za izjednačenje propustio u 16. minuti.

Pukštas je proigrao Šegu koji je pobjegao svojim čuvarima, ali je iz blizine promašio riječka vrata. U 20. minuti opet je bilo opasno pred splitskim vratima. Pogriješio je vratar Hajduka Ivušić, ali tu grešku nije iskoristio Gojak. Njegov je udarac blokirao Šarlija.

Mučio se Hajduk od početka, a nezaustavljiv za njegovu obranu bio je Fruk koji je u 22. minuti povećao na 2-0. Ukrao je Fruk loptu, potom prevario Hodaka i s vrha šesnaesterca pogodio za 2-0. Fešta na tribinama se nije niti smirila, a već se nova lopta zakoprcala u splitskoj mreži. U 32. minuti je prvo Dantas pogodio okvir vrata, a u nastavku akcije ponovno je za Splićane koban bio Fruk, strijelac za 3-0.

Ružno je izgledao rezultat po Hajduk na poluvremenu, a ako su se Splićani i nadali nečemu u nastavku sve je za njih propalo u 51. minuti. Vignato je pucao s 18 metara i rasparao splitsku mrežu za 4-0.

Nakon četvrtog pogotka gotovo je sve stalo na riječkom travnjaku. Domaćin se zadovoljio i više nije ganjao golove, dok se splitski sastav posve raspao i predao bez ispaljenog metka u ovom derbiju. Vrijedi istaknuti još ‘škarice’ Sigura u 73. minuti, ali je odlično intervenirao riječki golman Zlomislić i time spriječio počasni gol Splićana.

Za kraj je zabio i Menalo. U igru je ušao u 85., dok je konačnih 5-0 postavio u 86. minuti. U uvodnih 13 ligaških utakmica Hajduk je primio samo osam golova, a u 90 minuta riječkog dvoboja čak pet.

U prvom subotnjem ogledu 14. kola nogometaši Dinama su na maksimirskom stadionu pobijedili Varaždin s 3-1 (2-0). U pravoj zimskoj kulisi Dinamo je poveo u 31. minuti pogotkom Sergija Domingueza. Samo šest minuta kasnije Arber Hoxha je povećao na 2-0, a igrač utakmice Hoxha svoj je drugi pogodak postigao u 53. minuti za 3-0. U 87. minuti Luka Škaričić je bio jedini strijelac za Varaždin.

U prvom dvoboju 14. kola u petak je Slaven Belupo na domaćem terenu u Koprivnici nadigrao Vukovar 1991 s 4-1. Po dva pogotka su za Slaven Belupo postigli Jagušić i Nestorovski.

Nedjeljni program počinje u 14 sati utakmicom Osijeka i Lokomotive, dok sve završava ogledom Gorice i Istre 1961 u 18.15 sati.