Potpisan ugovor za Park Martane: Čakovec dobiva moderno igralište i sportsko borilište!

Čakovec, Vijesti

Objavljeno: 07.07.2025 11:52

Autor: Dragan Toplek /Radio105/foto: D.T.

Čakovec nastavlja s ulaganjima u zelene površine i modernu infrastrukturu! Jučer je u Gradskoj upravi potpisan Ugovor o radovima u Parku Martane, vrijedan čak 262.020,44 eura, čime se otvara put za potpunu transformaciju ovog dijela grada. Ugovor su potpisale gradonačelnica Čakovca, Ljerka Cividini, i direktor tvrtke Team Građenje d.o.o. iz Strahoninca, Igor Hoblaj.

Više od godinu dana planiranja za zelenu oazu

Gradonačelnica Cividini istaknula je da se o Parku Martane razgovara već više od godinu i pol dana, od samog početka formiranja prostora za novu zelenu površinu u Urbanističkom planu. „Najprije su napravljeni pješački koridori, nakon čega se zatravio dio parka uz sadnju određenog broja stabala, da bismo stigli do ovog završnog dijela, a to je uređenje kompletnog dječjeg igrališta i manjih sportskih terena“, pojasnila je Cividini.

Što donosi novi Park Martane?

Radovi će se fokusirati na središnji dio parka i obuhvaćaju:

  • Igralište za odbojku na pijesku
  • Prostor za uličnu košarku
  • Moderno dječje igralište
  • Zelenu pješačku promenadu i staze
  • Postavljanje urbane opreme
  • Hortikulturno uređenje zelene površine

Cijeli prostor bit će uređen s raznim površinama – od asfalta do pijeska i lijevane gume – te bogatim zelenilom. Ukupna površina središnjeg dijela parka iznosi 1.692 m2, s naglaskom na zelene površine koje će se prostirati na impresivnih 808,07 m2.

Dječje igralište, dimenzija 16 x 13 metara, bit će opremljeno kombiniranim centralnim igralom, klackalicom, njihalima i vrtuljkom, uz obaveznu antistres podlogu od lijevane gume radi sigurnosti mališana. Posebna zona bit će namijenjena i za društvene igre.

Osim postojećih 50 stabala, projektom je predviđena sadnja dodatnih 35 komada visokog i niskog zelenila, uključujući crni jasen, javor, klen, velelisnu lipu, tisu, svib i drijen, čime će park postati prava zelena pluća Čakovca. U planu je i postavljanje pitke česme.

Iskustvo i brzina: Team Građenje preuzima radove

Radove će izvesti tvrtka Team Građenje d.o.o., koja već ima bogato iskustvo u izgradnji parkova u Čakovcu. Direktor Igor Hoblaj istaknuo je: „Ovo je sedmi park koji gradimo tako da već imamo iskustva na ovakvoj vrsti posla i potrudit ćemo se da i ovaj posao odradimo u najboljem redu i zadanom roku, a to je 90 dana od uvođenja u posao.“

Ulaganja u čakovečki Jug se nastavljaju!

Gradonačelnica Cividini naglasila je da se Park Martane nalazi u blizini Regionalnog edukacijsko-rehabilitacijskog centra, čiji je završetak radova također blizu. Uz to, započinju i radovi na završetku infrastrukture Ulice Međimurskih branitelja u stambenom kvartu Martane Istok, gdje će se postaviti novi asfalt i izgraditi pješačke staze, što predstavlja investiciju od 260.220,80 eura.

U planu su i uređenja ulica Martane i Josipa Bedekovića, te opremanje dječjeg igrališta Dječjeg vrtića Maslačak.

Nedavno su završeni radovi na uređenju pješačko-biciklističkih staza u Ulici Putjane, gdje je postavljena i nova javna rasvjeta s modernim LED svjetiljkama, ukupne vrijednosti 28.000 eura. U tijeku je i sanacija asfaltnog kolnika u Putjanama.

Veliki projekt koji je spreman za realizaciju je i kružno raskrižje ulica Kalničke i Zagrebačke. Trenutno se dogovara s PU Međimurskom postavljanje montažnog raskrižja kako bi se testirala njegova funkcionalnost.

Sve ove investicije jasno pokazuju da Grad Čakovec predano radi na poboljšanju kvalitete života svojih građana, stvarajući modernije, sigurnije i zelenije okruženje za sve generacije.

Ostale novosti