Osnovna škola Ivanovec dobiva nove učionice i moderne prostore: Radovi napreduju prema planu

Piše: Siniša Janušić /Radio105/Grad Čakovec Foto: Grad Čakovec

18.08.2026. | 09:23

Gradonačelnica Čakovca Ljerka Cividini sa suradnicima obišla je gradilište Osnovne škole Ivanovec, gdje je provjerila tijek radova na projektu dogradnje i rekonstrukcije škole. Prema dosadašnjoj dinamici, radovi napreduju prema planu, a u idućim tjednima očekuje se njihovo dodatno intenziviranje.

Nova građevina povezat će školu i sportsku dvoranu

Dogradnja škole bit će izvedena između postojeće školske zgrade i sportske dvorane, čime će se oba objekta povezati u jedinstvenu arhitektonsku i funkcionalnu cjelinu.

Postojeći spojni hodnik već je uklonjen, a na njegovu mjestu bit će izgrađen novi, suvremeni komunikacijski prostor. Predviđena je i rekonstrukcija dijela krova kako bi se nova građevina skladno uklopila u postojeći kompleks.

Pojedini otvori na pročeljima bit će zatvoreni radi povezivanja objekata i ispunjavanja suvremenih sigurnosnih standarda.

Pet novih učionica, kabineti i dizalo

Dogradnjom će Osnovna škola Ivanovec dobiti pet novih učionica, uključujući specijaliziranu učionicu predmetne nastave i učionice razredne nastave.

Projektom su predviđena i dva kabineta, dizalo za osobe s invaliditetom i smanjenom pokretljivošću, kao i dodatni prostori za administraciju i tehničku podršku.

Na katu će biti smještene učionice informatike te specijalizirane učionice predmetne nastave sa spremištima. Projekt uključuje i natkrivene vanjske prostore te atrij.

Po završetku radova škola će ukupno imati 15 učionica – sedam za razrednu i osam za predmetnu nastavu, među kojima su tri specijalizirane učionice. Učenicima i nastavnicima bit će na raspolaganju i devet kabineta te dva spremišta uz specijalizirane učionice.

Izvedeni temelji i ploča prizemlja

Na gradilištu su dosad uklonjeni predviđeni dijelovi postojećeg objekta, dok je u cijelosti završeno temeljenje novog dijela građevine i izvedena ploča prizemlja.

Trenutačno se izvode zidarski radovi u prizemlju, kao i priključci i odvodnja. U iduća dva do tri tjedna očekuje se izvedba stropne ploče prizemlja, nakon čega će se radovi nastaviti pojačanim intenzitetom.

Dogradnjom i rekonstrukcijom Osnovna škola Ivanovec dobit će kvalitetnije i funkcionalnije prostore, čime će se dodatno unaprijediti uvjeti za obrazovanje, rad učenika i nastavnika te svakodnevno funkcioniranje škole.