Muškarac poginuo pokušavajući doći do zabačene plaže

Crna kronika, Vijesti, Vijesti iz zemlje

Objavljeno: 03.07.2025 14:18

Autor: Siniša Janušić /Radio105 Foto: HGSS

Hrvatska gorska služba spašavanja (HGSS) izvijestila je u četvrtak da je muškarac poginuo 1. srpnja u blizini Selca, zbog pada prilikom pokušaja pristupa zabačenoj plaži.

HGSS Stanica Rijeka dobila je poziv za intervenciju u 13,15 sati putem Nacionalne središnjice za usklađivanje traganja i spašavanja na moru. Kako je zbog nepristupačnosti lokacije morskim putem bilo nemoguće organizirati spašavanje, to se moralo učiniti s kopna.

Na teren je upućeno 10 pripadnika HGSS-a s tri vozila, a sudjelovalo je i troje djelatnika Javne vatrogasne postrojbe Crikvenica. Tijelo poginulog muškarca predali su policiji u 16,30 sati.

Utvrđeno je da je muškarac pao s litice dok je pokušavao doći do izolirane plaže. Riječ je o nepristupačnoj plaži nadomak plaže Povilac, prve male uvale istočno od uvale Slana pokraj Selca.