Ljubitelji vina i dobre zabave ne smiju propustiti tradicionalnu proslavu Martinja u Štrigovi! U petak, 7. studenoga, Dom kulture Štrigova bit će domaćin manifestacije “MLADO. Međimurje”, večeri posvećene predstavljanju prvih vina ovogodišnje berbe. Događaj je dio projekta Martinje na Međimurskoj vinskoj cesti.

Osam vrhunskih vinara i Cabaret o ljubavi
Program počinje u 18 sati neograničenom degustacijom mladih vina. Svoje kreacije, nastale tek nekoliko tjedana nakon berbe, predstavit će osam vrsnih međimurskih vinara: Cmrečnjak, Horvat, Knehtl-Medenjak, Kovač, Kunčić, Novak, Preiner i Štampar. Projekt “MLADO. Međimurje”, jedinstven u Hrvatskoj, osmislili su sami mladi vinari s ciljem promocije kulture ispijanja svježih, mladih vina.
Osim vinske ponude, posjetitelje u velikoj dvorani očekuje i bogat kulturni program:
- Cabaret “Kaj je ljubav”: Koncertno-poetski program ispunjen stihovima, glazbom i humorom, u izvedbi Adama Končića i članova orkestra Gradskog kazališta Komedija.
- Glazba i druženje: Nakon cabareta, za dobru atmosferu pobrinut će se bend Mateo Mikulić & The SideSticks.
Gastro ponuda i cijene ulaznica
Uz bogat program, osigurana je i bogata gastronomska ponuda. Catering Grubić pripremio je tradicionalni martinjski tanjur, a bit će dostupan i izbor domaćih proizvoda OPG-ova.
Ulaznice za cijeli program (cabaret, čaša i neograničena degustacija vina) iznose 20 eura i mogu se kupiti na ulazu na dan događanja. Oni koji žele prisustvovati samo cabaret predstavi mogu nabaviti ulaznicu za 10 eura u Općini Štrigova.
Organizatori pozivaju sve ljubitelje vina da dođu nazdraviti Martinju, kušaju prva mlada vina i uživaju u glazbi i humoru. Događaj se održava uz potporu Hrvatske turističke zajednice.