Nogometaši španjolske Celte iz Viga doživjeli su neplaniranu komplikaciju uoči sutrašnjeg gostovanja u Zagrebu, gdje ih u četvrtak čeka važna utakmica Europske lige protiv Dinama. Zbog kvara na avionu, planirani jutarnji let morao je biti odgođen za poslijepodnevne sate, zbog čega će španjolski klub propustiti ključni trening na stadionu Maksimir.
“Cijela momčad je bila spremna za ukrcaj u zračnoj luci Peinador, ali se morala vratiti s aerodroma”, izvijestili su na X-u.
Por causas ajenas al Celta, el vuelo previsto con destino a Zagreb no podrá efectuarse esta mañana en el horario inicialmente programado.
La expedición celeste regresa en estos momentos a la CD Afouteza, donde llevará a cabo una sesión de entrenamiento durante la mañana.
El… pic.twitter.com/HuGUS3PHtF
— Celta (@RCCelta) November 5, 2025
Igrači će se ukrcati na novi let u 15.30 sati, a do tada će, kako je objavljeno, trenirati u Vigu i ručati, pa tek onda krenuti na put dug dva i pol sata. Zbog kašnjenja, Celta je bila prisiljena otkazati planirani trening u Zagrebu. Prema novom rasporedu, po dolasku u Zagreb trebali bi održati konferenciju za medije u 19.45 sati te, umjesto treninga, samo prošetati travnjakom Maksimira, na kojem će se idući dan odigrati susret.
Utakmica Dinama i Celte igra se u četvrtak s početkom u 18.45 sati. U poretku Europske lige Dinamo trenutačno zauzima četvrto mjesto, dok se Celta nalazi na devetoj poziciji među 36 momčadi.
Izostanak prvog vratara i povjerenje u Villara
Osim logističkih problema s letom, Celta će u Zagreb doputovati oslabljena. Nedostaje im prvi vratar, Ionut Andrei Radu, koji je u nedjelju ozlijedio prst desne ruke.
Među vratnicama bi se stoga trebao naći 28-godišnji Ivan Villar. Villar je ove sezone nastupio samo jednom, prije šest dana u Kupu Kralja, u pobjedi od 2-0 nad šestoligašem Puerta da Vegom.
Unatoč njegovoj dosadašnjoj minimalnoj minutaži, bivši vratar Celte i savjetnik uprave, Sergio Álvarez, izrazio je potpuno povjerenje u Villara. “Svaki dan jako naporno radi i spreman je kada ga trener treba. Nadam se da će se dobro snaći jer sam dijelio s njim vratarske dužnosti i znam koliko naporno radi. Uvijek pokušava pomoći svojim suigračima“, rekao je Álvarez.
Villar je dijete Celte, za koju je branio u 74 utakmice, a dio karijere proveo je i u Leganesu.


