Junak Hren i čvrsta obrana slomili Radnik: Međimurje ponovno u finalu Kupa Sjevera

Sport

Objavljeno: 15.10.2025 10:20

Autor: Karmen Živčec /Radio105/KK Međimurje Čakovec Foto:KK Međimurje Čakovec

Košarkaši Međimurja napravili su veliki podvig i drugu godinu zaredom izborili finale Kupa Krešimir Ćosić za regiju Sjever, nakon što su u utorak navečer u spektakularnoj atmosferi čakovečke dvorane 2. OŠ, u pravom trileru, srušili prvog favorita, ekipu Radnika iz Križevaca.

Ova pobjeda ne samo da je korak prema obrani prošlogodišnje titule Kupa Sjevera, već je i potvrda snage i karaktera momčadi u novoj sezoni.

Borba za svaku loptu

Utakmica je bila napeta od prve do posljednje minute. Gledatelji su svjedočili pravoj košarkaškoj drami u kojoj su se ekipe neprestano izmjenjivale u vodstvu. U jednom trenutku prvog poluvremena Radnik je imao osjetniju prednost, ali su se Međimurci brzo vratili. Ključni trenutak dogodio se pri kraju, nakon što ni jedna ekipa nije uspjela steći nedostižnu prednost.

Dramu je nakratko prekinula i ozljeda Kuzmića kod rezultata +7 za Međimurje u 27. minuti, no brza intervencija dr. Kozjaka vratila ga je na parket u pravo vrijeme za završnicu.

Junaci utakmice: Hren, Glumac, Kuzmić i Božić

Međimurje je do pobjede došlo na krilima sjajnog Nikole Hrena (20 poena), koji je uz Glumca (također 20 poena) bio najefikasniji, pokazavši “hladnu glavu” u ključnim trenucima. Pod košem je dominirao efikasni i skakački raspoloženi Božić (16 poena), dok je Kuzmić (16 poena) bio iznimno borben. Važno je naglasiti i da se svaki igrač koji je dobio priliku upisao na listu strijelaca.

Odluka o pobjedniku pala je u posljednje dvije minute. Kod izjednačenog rezultata 86:86, Međimurje je pokazalo veću koncentraciju i upisalo četiri ključna poena, dok gosti iz Križevaca nisu uspjeli pogoditi nijednu tricu za preokret.

Trener Novak: “Najbolja utakmica i s obje noge na zemlji”

“Odigrali smo najbolju utakmicu na ulasku u novu sezonu protiv jakog i kvalitetnog protivnika. Obrana je bila na nivou, šuterski smo bili raspoloženi i smatram da smo zasluženo dobili,” izjavio je trener Stjepan Novak, naglašavajući da “orkestar još nije do kraja uštiman”, što znači da ima još puno prostora za napredak.

Novak je odmah upozorio da “neće poletjeti”, jer ih čeka težak dupli program: već u subotu u 17 sati gostuju kod Grafičara u Ludbregu u prvenstvu, a onda ih čeka i finale Kupa.

Novo finale u Čakovcu protiv Ludbrežana

U reprizi prošlogodišnjeg finala Kupa Sjever, Međimurje će ponovno igrati protiv Grafičara iz Ludbrega, koji je u odličnoj formi. Finale Kupa Krešimir Ćosić regije Sjever na rasporedu je idući utorak, 21. 10. 2025., u 19:45 sati u dvorani 2. OŠ u Čakovcu.