EDUKACIJA U MIHOVLJANU: Umirovljenici slušali savjete policije o sigurnom sudjelovanju u prometu i zaštiti od prijevara

Društvo

Objavljeno: 11.11.2025 10:44

Autor: Siniša Janušić /Radio105/Pu međimurska Foto: Pu međimurska

Društvenom domu u Mihovljanu, jučer 10. studenog održano je edukativno predavanje u sklopu preventivne akcije “Ne želim biti žrtva u prometu”. Aktivnost su provele policijske službenice za preventivu Karmen Tomašić iz  Postaje prometne policije Čakovec i Nataša Jalšovec-Tomašić iz Policijske postaje Čakovec.

Tijekom predavanja prisutni članovi Podružnice umirovljenika Mihovljan imali su priliku čuti korisne i praktične savjete o sigurnom sudjelovanju u cestovnom prometu. Poseban naglasak stavljen je na pažljivo i odgovorno ponašanje svih sudionika u prometu, posebno starijih osoba. Govorilo se o najčešćim uzrocima prometnih nesreća u kojima sudjeluju osobe starije životne dobi te o načinima kako ih spriječiti.

Umirovljenicima su prezentirani primjeri sigurnog kretanja pješaka, važnost nošenja reflektirajuće odjeće, odnosno prsluka, pravilnog prelaska preko kolnika te korištenja svjetala na biciklima i mnogi drugi.

Predavanje je imalo za cilj podsjetiti sudionike na važnost opreza i prilagođavanja prometnim uvjetima radi vlastite i tuđe sigurnosti te da se ovakvim preventivnim aktivnostima i edukacijom postigne veći stupanj sigurnosti u cestovnom prometu, odnosno da se podigne svijest o poštivanju prometnih propisa.

Nakon teme iz sigurnosti u prometu na cesti, umirovljenicima je održano i kratko predavanje na temu zaštite osobne sigurnosti i imovine. Sudionici su imali priliku čuti korisne savjete o tome kako prepoznati i spriječiti različite oblike prijevara, krađa i drugih kaznenih djela. Poseban naglasak stavljen je na sigurno ponašanje u svakodnevnim situacijama, kao i na važnost suradnje i pravovremenog prijavljivanja sumnjivih događaja policiji.

Predavanje je proteklo u ugodnoj atmosferi, a umirovljenici su pokazali veliki interes i aktivno sudjelovali postavljajući pitanja te dijeleći vlastita iskustva.

Sudionicima je podijeljen razni promotivni materijali (reflektirajući prsluci i sl.) financirani  sredstvima Grada Čakovca iz projekta “Ne želim biti žrtva u prometu” te informativni letci “Biciklisti, pažnja!” i “Pješaci sigurno u prometu”.

 

Ostale novosti