Načelnik Općine Selnica, Ervin Vičević, objavio je danas mještanima niz dobrih vijesti i dogovora proizašlih sa sastanka održanog u tvrtki Međimurske vode, a tiču se ključnih infrastrukturnih radova na području Općine.
Fokus radova je na poboljšanju cestovne infrastrukture i sigurnosti pješaka, a mnogi od projekata počinju već sljedeći tjedan.
Radovi u Zebancu i okolici: Od asfaltiranja do sigurnosti
Najvažnija obavijest za Zebanec jest da asfaltiranje ceste prema Plešivici počinje već sljedeći tjedan, točnije od utorka. Radovi uključuju postavljanje grubog i finog sloja asfalta, nakon čega slijedi izrada prometne signalizacije i konačni završetak projekta.
Osim ceste, velika se pažnja posvećuje sigurnosti pješaka i prometa u samom Zebancu:
- Izgradnja usporivača: Potpisan je ugovor za izvođenje radova na izgradnji dva usporivača prometa te postavljanje horizontalne i vertikalne signalizacije kroz Zebanec, s rokom završetka radova postavljenim na 16. studenog 2025. godine.
- Pješačka staza do vrtića: Načelnik sutra potpisuje ugovor za izgradnju pješačke staze do vrtića u Zebancu, čime će se znatno povećati sigurnost najmlađih mještana.
- Budući projekti: Dogovorena je i izrada projektne dokumentacije za izgradnju pješačke staze koja će povezivati Zebanec i Štrukovce.
Uređenje ulaza u Selnicu
Na ulazu u Selnicu kod gospodarske zone, uskoro počinju radovi na izgradnji prometnog “otoka”. Ugovor za ovaj projekt je potpisan i radovi će krenuti u najkraćem mogućem roku, čime će se poboljšati protočnost i izgled ulaska u Općinu.
Što se tiče prometne rasvjete na raskrižju, odnosno skretanju za Zebanec u Štrukovcu, Općina Selnica je zahtjev za postavljanje rasvjete proslijedila Gradu Murskom Središću, koji je isti proslijedio Hrvatskim cestama, čime je pokrenuta procedura za rješavanje tog pitanja.


