Dan policije: U Čakovcu odana počast poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima Domovinskog rata

Društvo

Objavljeno: 29.09.2025 14:05

Autor: Siniša Janušić /Radio105/Pu međimurska Foto: Pu međimurska

Danas, 29. rujna, na sam Dan policije i blagdan svetog Mihovila, u sjedištu Policijske uprave međimurske u Čakovcu svečano je odana počast svim nestalim i poginulim hrvatskim braniteljima te civilnim žrtvama Domovinskog rata.

Kod spomen-obilježja poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima, izaslanstvo Policijske uprave i članovi obitelji poginulih i nestalih branitelja položili su vijenac i zapalili svijeće. Delegaciju Policijske uprave međimurske predvodio je zamjenik načelnika policijske uprave Danijel Mikulić, a prigodnu molitvu vodio je policijski kapelan, vlč. Vjekoslav Vidaček.

Druženje s obiteljima i komemoracija na grobovima

Prije samog čina odavanja počasti, u sjedištu policije održano je i kraće, prigodno druženje s obiteljima poginulih te nestalih policijskih službenika Policijske uprave međimurske.

Osim središnje komemoracije u Čakovcu, načelnici policijskih postaja i članovi obitelji istovremeno su zapalili svijeće na grobovima poginulih policajaca na području cijele Međimurske županije, čime je odana individualna počast herojima.

Najava Svete Mise u Donjem Vidovcu

Svečano obilježavanje Dana policije te obljetnice policijske kapelanije “Sv. Franjo Asiški” za područje Policijske uprave međimurske bit će zaokruženo svetom misom koja će se predslaviti u petak, 3. listopada u 18 sati.

Misno slavlje održat će se u Župnoj crkvi sv. Vida m.č. u Donjem Vidovcu, a predvodit će ga župnik Stjepan Berljak, uz sudjelovanje policijskog kapelana Vjekoslava Vidačeka i kapelana Varaždinskog policijskog dekanata. Nakon mise, predviđeno je još jedno druženje s obiteljima poginulih i nestalih policijskih službenika Policijske uprave međimurske.