FOTO U Lendavi održana Hrvatska etno večer: Folklor, tamburice i tradicionalni okusi

Piše: Siniša Janušić /Radio105 Foto: Općina Lendava

27.08.2026. | 10:59

U sklopu Festivala Vinarium jučer, 26. kolovoza, održana je Hrvatska etno večer, koja je posjetiteljima ponudila bogat kulturni i gastronomski program te ugodno druženje u znaku hrvatske tradicije.

Večer je bila posvećena predstavljanju i očuvanju bogate hrvatske kulturne baštine, ali i povezivanju ljudi kroz glazbu, folklor, tradiciju i gastronomiju.

Za kulturni program pobrinuli su se Varaždinski folklorni ansambl i tamburaška skupina Zrin, koji su svojim nastupima dočarali duh hrvatske tradicije. Posjetitelji su mogli uživati u tradicionalnoj glazbi i folklornim plesovima, a posebnu atmosferu dodatno je upotpunila gastronomska ponuda.

Tradicionalni okusi na Festivalu Vinarium

Na meniju su se našli perkelt i langošice, čime je posjetiteljima predstavljena i gastronomska strana hrvatske tradicije.

Spoj glazbe, plesa i tradicionalnih jela stvorio je posebno ozračje te omogućio posjetiteljima da hrvatsku kulturnu baštinu upoznaju kroz različita osjetila.

Hrvatska etno večer bila je tako prilika za ugodno druženje, ali i za jačanje kulturne suradnje i povezivanja u okviru Festivala Vinarium.

Organizatori su zahvalili Hrvatskom kulturnom društvu Pomurje na organizaciji događanja, izvođačima na odličnom kulturnom programu te svim posjetiteljima koji su svojim dolaskom pridonijeli ugodnoj atmosferi i uspješnoj provedbi manifestacije.

Hrvatska etno večer svojim je raznolikim programom dodatno obogatila ovogodišnji Festival Vinarium te posjetiteljima ponudila zanimljiv pogled na bogatu hrvatsku kulturnu i gastronomsku tradiciju.