Povodom obilježavanja Dana antifašističke borbe, izaslanstvo Općine predvođeno općinskim načelnikom Mihaelom Grbavcem i predsjednicom Općinskog vijeća Štefanijom Jambrošić, uz prisustvo općinskih vijećnica, svečano je položilo vijenac i zapalilo svijeće.
Ovim činom odana je počast i iskazano duboko sjećanje na sve pojedince koji su se u najtežim trenucima naše povijesti hrabro borili za slobodu, dostojanstvo svakog čovjeka te pravo na život bez ugnjetavanja.

Vrijednosti koje nadilaze povijesne okolnosti
Iz Općine ističu kako Dan antifašističke borbe ne predstavlja samo podsjetnik na početak organiziranog otpora fašizmu u Hrvatskoj, već ima znatno širu poruku. On nas trajno podsjeća na univerzalne vrijednosti koje nadilaze same povijesne okolnosti u kojima su nastale – a to su sloboda, mir, solidarnost i međusobno poštovanje različitosti.
„S pijetetom prema žrtvama i zahvalnošću prema svima koji su svojim djelovanjem pridonijeli očuvanju tih vrijednosti, odali smo počast dijelu naše povijesti koji nas obvezuje da zajedništvo, toleranciju i demokraciju nastavimo graditi i danas“, poručili su iz općinskog vodstva.

Uz dostojanstveno obilježavanje ovog povijesnog datuma, općinski načelnik Mihael Grbavec i predsjednica Vijeća Štefanija Jambrošić iskoristili su priliku da svim mještankama i mještanima upute iskrene čestitke povodom Dana antifašističke borbe.




