U nevjerojatnom susretu 30. kola SuperSport HNL-a, Vukovar 1991 je kao gost pobijedio Istru 1961 rezultatom 2:1. Utakmicu su obilježili preokret gostiju, maratonske VAR provjere i čak dva poništena pogotka domaćina u sudačkoj nadoknadi koja je potrajala više od 15 minuta.
Brzi odgovor Butića na vodstvo Istre
Domaćini su bolje otvorili susret i poveli već u 21. minuti. Stjepan Lončar je precizno ubacio s desne strane, a na loptu je na jedanaest metara naletio Vinko Rozić i sjajnim volejem pogodio za 1:0.
Ipak, slavlje Puljana nije dugo trajalo. U 36. minuti, nakon pogreške Heistera, lopta dolazi do Šimuna Butića. Mladi napadač Vukovara ušao je u kazneni prostor i fantastičnim udarcem ljevicom pogodio suprotni kut nemoćnog Kolića za izjednačenje. Istra je do predaha mogla ponovno povesti, ali je okvir gola zaustavio pokušaj Frederiksena.
Osam minuta čekanja na Puljićev penal
U drugom poluvremenu ključni trenutak dogodio se u 67. minuti. Sudac Ante Čulina pokazao je na bijelu točku nakon što je Taraba igrao rukom u kaznenom prostoru. Uslijedila je jedna od najdužih VAR provjera u povijesti lige – potrajala je nevjerojatnih osam minuta.
Nakon što je potvrđeno da nema zaleđa, Jakov Puljić je u 75. minuti preuzeo odgovornost i sigurno pogodio za preokret. Taj pogodak izazvao je revolt na tribinama, a navijači Istre su skandiranjem zatražili odlazak trenera Riere.
Kaos u nadoknadi: Dva poništena gola Istre
Prava drama, međutim, tek je počela u sudačkoj nadoknadi. Istra je u 89. minuti pomislila da je došla do boda kada je Antonio Maurić pogodio glavom. No, VAR je ponovno intervenirao, a sudac Čulina je nakon pregleda snimke poništio gol zbog prekršaja Obanda na Gurlici.
Nevjerojatne scene nastavile su se u 105. minuti kada je Robin Gonzalez zatresao mrežu nakon solo akcije, ali je i taj pogodak poništen zbog igranja rukom. Vukovar je do kraja uspio sačuvati prednost, iako je Kulušić promašio prazan gol za potvrdu pobjede u 107. minuti.
Borba za ostanak se nastavlja
Unatoč velikom slavlju u Puli, Vukovar je ostao na začelju tablice s 24 boda, ali se sada približio Osijeku na samo četiri boda razlike. Izabranici Tomislava Stipića ovom su pobjedom dokazali da se ne predaju u borbi za prvoligaški spas. Istra ostaje sedma s 36 bodova.


