Čakovečka maturantica Korana Drakulić među četiri najbolja u Hrvatskoj!

Čakovec, Društvo

Objavljeno: 13.03.2026 21:48

Autor: Ana-Marija Cmrečnjak /Radio105/GJS Foto:GJS

Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec ponovno potvrđuje status jedne od najboljih obrazovnih ustanova u zemlji. Prvi put u povijesti škole, jedna će učenica predstavljati Hrvatsku na najprestižnijem svjetskom natjecanju iz geografije. Maturantica Korana Drakulić izborila je svoje mjesto u nacionalnom timu i u kolovozu putuje na Međunarodnu geografsku olimpijadu (iGeo) u Istanbul.

Put do samog vrha

Put do statusa reprezentativke nije bio nimalo lagan. Korana je prošla kroz rigorozan pripremno-kvalifikacijski kamp u Josipovcu Punitovačkom. Tamo su najbolji mladi geografi Hrvatske rješavali kompleksne pisane, multimedijske i terenske zadatke, dizajnirane prema strogim standardima međunarodnog natjecanja.

Korana je pokazala nevjerojatnu širinu znanja, intelektualnu zrelost i analitičnost, čime se svrstala među četvero najboljih u državi.

Hrvatski tim u Istanbulu

Hrvatske boje u Turskoj branit će sjajna ekipa:

  • Korana Drakulić (Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec)

  • Mariela Fiorenini (XV. gimnazija, Zagreb)

  • David Pongrac (XV. gimnazija, Zagreb)

  • Josip Krpan (Klasična gimnazija fra Marijana Lanosovića, Slavonski Brod)

Mentor i podrška kao ključ uspjeha

Iza svakog velikog rezultata stoji i kontinuiran rad, a za Koranin uspjeh zaslužan je i njezin mentor, profesor Andrija Bacinger. Njegov stručan i predan rad tijekom četiri godine Koranina školovanja okrunjen je ovim povijesnim rezultatom koji ispisuje novo poglavlje u povijesti čakovečke gimnazije.

Korana, svojom ozbiljnošću i talentom, postala je nadahnuće cijeloj školi i dokaz da se uz trud i vrhunsko mentorstvo mogu dostići svjetske visine.

Čestitke Korani i mentoru Andriji – sretno u Istanbulu!