Hrvatska svećenička reprezentacija ostvarila je izniman sportski uspjeh osvojivši srebrnu medalju na 18. Europskom prvenstvu u malom nogometu, koje se od 9. do 13. veljače održavalo u poljskom Lublinu. U napetoj završnici turnira, hrvatski su svećenici u finalu poraženi od domaćina Poljske rezultatom 2:0, čime su potvrdili svoj nevjerojatan kontinuitet osvajanja odličja na velikim natjecanjima. Treće mjesto pripalo je Portugalu, koji je u borbi za broncu nadigrao reprezentaciju Bosne i Hercegovine, piše HKM.
Put do postolja bio je pun izazova, a započeo je u utorak utakmicama u skupini gdje su naši predstavnici pobijedili Sloveniju i Maltu, dok su minimalno poraženi od Portugala. Kao drugoplasirana momčad skupine, Hrvatska je u četvrtfinalu u neizvjesnom susretu svladala Slovačku rezultatom 3:2. Posebno dramatično bilo je polufinale protiv susjedne Bosne i Hercegovine; nakon što je regularni dio završio bez pogodaka, hrvatski su svećenici pokazali veću koncentraciju i zajedništvo te su nakon izvođenja sedmeraca slavili s 4:1.
Izbornik reprezentacije, vlč. Krešimir Žinić, istaknuo je veliki ponos zbog osvojenog srebra, naglasivši kako je ovo treće prvenstvo zaredom na kojem Hrvatska uzima medalju, nakon zlata u Albaniji i bronce u Mađarskoj. Poručio je kako ovaj uspjeh posvećuju hrvatskom narodu te su njime nastavili niz sjajnih rezultata hrvatskog sporta, referirajući se na nedavne uspjehe rukometaša i futsal reprezentacije. Za ovaj povijesni rezultat zaslužna je ekipa sastavljena od svećenika iz svih dijelova Hrvatske, od Istre i Dalmacije do Zagreba i Slavonije, uz stručno vodstvo trenera Krešimira Čivraga i liječnika Damira Ercega.
Pogledajte ovu objavu na Instagramu.
Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

