FIFA Sp 2026: Pet milijuna zahtjeva za ulaznice u prvih 24 sata

Sport

Objavljeno: 13.12.2025 11:07

Autor: Siniša Janušić /Radio105/Hina Foto: Fifa

Međunarodna nogometna federacija, FIFA, objavila je da je u prva 24 sata treće faze prodaje zaprimila impresivnih pet milijuna zahtjeva za ulaznice za Svjetsko prvenstvo 2026. godine, koje će se održati u Sjedinjenim Državama, Kanadi i Meksiku. Unatoč globalnoj potražnji, FIFA se suočava sa sve glasnijim kritikama navijačkih skupina zbog visokih, takozvanih “paprenih” cijena.

Zahtjevi su stigli od navijača iz više od 200 zemalja i teritorija. Najveću potražnju iskazale su tri zemlje domaćina, a slijede ih Kolumbija, Engleska, Ekvador, Brazil i Argentina. Od utakmica u grupnoj fazi, najviše interesa vlada za susret Kolumbije i Portugala u Miamiju 27. lipnja.

Unatoč tome što organizacija Football Supporters Europe cijene naziva “iznuđivačkima” i traži njihovu reviziju, FIFA ove rekordne brojke koristi kao dokaz velikog interesa za prvo Svjetsko prvenstvo s 48 reprezentacija. I hrvatski navijači, okupljeni u udruzi Mi Hrvati, stali su na stranu kritičara, ističući da bi prosječni navijač za praćenje svoje momčadi kroz cijeli turnir morao izdvojiti iznos od oko sedam tisuća dolara.

Ova treća faza  traje do 17 sati 13. siječnja po srednjoeuropskom vremenu. Vrijeme u kojem navijači podnose svoje prijave nije važno, jer će svi biti uključeni u izvlačenje.