Otvorena izložba pristiglih radova „Tihi junaci među knjigama – knjižnice i knjižničarke u našem svijetu“

Čakovec, Kultura, Vijesti

Objavljeno: 15.11.2025 09:42

Autor: Dragan Toplek /Radio105/Grad Čakovec/Foto: G.ČK

U petak navečer u Knjižnici „Nikola Zrinski“ u Čakovcu otvorena je izložba pod nazivom „Tihi junaci među knjigama – knjižnice i knjižničarke u našem svijetu“. Izloženi radovi pristigli su u sklopu natječaja u kojem su osnovnoškolci trebali nacrtali svoje viđenje knjižnica i svijeta knjiga, odnosno portretirati svoje knjižničarke. Također, mogli su napisati stvarno ili zamišljeno pismo knjižničarki ili knjižničaru, odnosno posvetiti im pjesmu.

Literarni radovi i crteži pristigli su iz cijele Hrvatske, a na njima su djeca zorno prikazala kako doživljavaju knjižnice. Ova izložba dio je obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige, a uključivanjem djece i mladih, cilj joj je od da od rane dobi učenici steknu naviku čitanja te shvate važnost knjižnica kao mjesta koje su riznice znanja.

Najuspješniji sudionici natječaja dobili su prigodne nagrade, a pročitani su i najbolji pristigli literarni radovi. Program je vodila knjižničarka Helena Drvoderić, a otvorenju izložbe nazočila je i zamjenica gradonačelnice Grada Čakovca Lana Remar. Izložba će biti otvorena do početka prosinca.